ישיבת מאיר הראל מודיעין - גרעין קהילתי וקריית חינוך ע"ש מאיר והראל ע"ר 580444826
גרעין קהילתי וקריית חינוך ע"ש מאיר והראל הינה עמותה שמפעילה תוכניות ופרויקטים בתחומי ישיבה, קהילה, זהות יהודית חברה, צבא ורפואה

שיעורים אחרונים

 

 

כריכה מודעין לתורה תשפא

פרשת השבוע

פרשת חקת 
חוקה לישראל הפרשה בחיי המעשה – חקת - תשפ"ב הרב אליעזר שנוולד -  חוקה לישראל הפרשה בחיי המעשה – חקת - תשפ"ב הרב אליעזר שנוולד – ראש ישיבת ההסדר 'מאיר הראל' מודיעין ישנם שמאמינים, יש לומר, במעין אמונה דתית, ש'חוקה' היתה פותרת את כל תחלואי החברה הישראלית. אמנם היו נסיונות חוזרים ונשנים, מאז ... 
קרא עוד

שיעורים

חדשות

טיול גיבוש

טיול גיבוש השבוע יצאנו לטיול גיבוש של תלמידי הישיבה עם השבושים של שיעור א' לשנה הבאה. יצאנו מהישיבה לסיור בעקבות האר"י, מגוריו בצפת ולקבר האר"י. סיירנו בבתי הכנסת בעיר העתיקה, ושמענו על חכמי צפת בתקופת 'תור הזהב' של צפת. לקראת הצהרים נסענו לשיט...

תלמידי הישיבה בקורס פרמדיקים סיימו את שלב ב'

השבוע סיימו תלמידי הישיבה בקורס פרמדיקים (מחזור ד') את שלב ב' של הקורס. בשלב זה במהלך חודש וחצי התלמידים השתלמו במחלקות בית החולים שערי צדק בירושלים. בחדרי המיון וחדרי הניתוח, ובמחלקות השונות. בעיקר בתחומים הקשורים לרפואת חרום. בשבוע הבא יתחילו את...

ממשיכים בסיומים

ממשיכים בסיומים והשבוע סיום מסכת סנהדרין של אורי. במהלך השנה למדנו את מסכת סנהדרין בעיון. ויש גם מי שסיימו את המסכת בבקיאות. ברכת הישיבה לאורי שיזכה לסיים מסכתות נוספות, וספרים נוספים, לשמור ולעשות ללמוד וללמד.
תוכנית להב

 

להתחיל את ההסדר בשמינית - רקע על תכנית לה"ב:

 

• במוסדות החינוך הדתי העל יסודי יש אוכלוסיה יחודית של עשרות תלמידים בשנה, אשר מבקשים להקדיש את שנת הלימודים בכיתה י"ב ללימוד תורה לשמה, אינטנסיבי, במסגרת ישיבתית מלאה.

• אוכלוסיה זו, בעלת צרכים לימודיים וחינוכיים יחודיים, מבקשת להשתלב בישיבות הקיימות. היא אינה יכולה להשתלב רק כתלמידים מן המנין בשיעור א'-עם אלה שסיימו את הבגרות, ואינה יכולה להיות מסגרת נפרדת בישיבה. נכון להיום אין ישיבה המעניקה מסגרת מתאימה הנותנת מענה לצרכים של אוכלוסיה זו. לצערנו, תלמידים רבים שהצטרפו לישיבה בשמינית ללא מסגרת מתאימה התאכזבו מאד מהתוצאות של שנה זו, ואף חמור מכך.

• מתוך נסיון רב עם אוכלוסיה זו. ישיבת ההסדר "מאיר הראל" נרתמה לפני מספר שנים לפיתוח מענה לצרכיה של אוכלוסיה זו. ואף בחנה מספר מודלים לשם כך.

• המסגרת שגובשה בתכנית לה"ב גובשה בשיתוף עם ראשי ישיבות תיכוניות ומשה"ח ורואה עין בעין את צרכיהן של הישיבות התיכוניות, ביחד עם צרכיה של אוכלוסית התלמידים היחודית האמורה. יש להדגיש שמדובר באוכלוסיה שבכל מקרה לא תמשיך בישיבה התיכונית בשנה זו! על כן אין בפיתוח התכנית משום פגיעה בישיבות התיכוניות.

• התכנית מאפשרת להשלים בצורה יחודית את הבגרויות. או בתאום עם ישיבת המוצא של התלמיד או במסגרת חילופית. ובהשלמת חומר במספר תחומים, בימי עיון מרוכזים שיתקיימו במסגרת תכנית לה"ב.

• התוכנית יצאה לדרך לפני מספר שנים וזכתה להצלחה. כיום יש מספר בוגרים לתכנית, שמשולבים בישיבה במסלול ההסדר, וניתן לפגוש אותם להיוועץ בהם.

• התכנית מאפשרת להתחיל את ההסדר בשמינית. ניתן להצטרף לתכנית לה"ב גם ללא הצטרפות ל"שסדר".

תוכנית הסולם  רקע כללי  תכנית לה"ב  תכנית אפיקים

צור קשר

אין לך חשבון עדיין? הרשמו עכשיו!

כניסה לחשבון