ישיבת מאיר הראל מודיעין - גרעין קהילתי וקריית חינוך ע"ש מאיר והראל ע"ר 580444826

full4

קורס מכי"ם

מצטיינים בנטל- לפרשת תרומה, הרב אליעזר שנוולד

השבת שבת פרשת תרומה, אנו קוראים על שני סוגים של תרומה: תרומה של מחצית השקל (לאדנים ולקרבנות), שבה כולם שוים – ותרומה של חומרי המשכן-שבה כל אחד נתן לפי מה שנדבה רוחו אותו. המודל הזה של פרשת ה"תרומה" אמור להיות אור לרגלנו ונר לנתיבתנו.

 

בכל תחום בחיים גם בחיים הרוחניים, יש מסגרת של נטל, מחוייבות שווה ומשותפת לכולם. אבל יש תמיד תחום נוסף, משהו שמעבר למחוייבות, שבו "איש אשר ידבנו ליבו". ה"משהו" שמעבר לא יכול להתקיים אם הוא לא בא מ"הלב"! מי שעושה את הדבר ש"מעבר" לא מרגיש נטל, ולא מרגיש פרייר,הוא מרגיש שזכות גדולה נפלה בחלקו.

גם בתרומה לחברה ולמדינה יש כאלה שמדגישים את השויון, ואנו מבקשים להדגיש את התרומה היחודית של כל אחד לפי מה שהוא. במשך אלפיים שנות גלות התפללו הסבים שלנו ליום שבו יחזרו לארץ ויחדשו בה את כח המגן העברי, שביד אחת אוחזת בספרא וביד השינה בסייפא. הם לא זכו, ואנחנו זכינו.

 

מאידך, דווקא בתקופה שבה נושא השויון בנטל עומד בראש סדר היום הציבורי, צריך לומר, שבצד הנטל הבטחוני יש עוד תחום שגם בו יש נטל לאומי, וגם שם יש צורך בשותפות בנטל, שאסור להשתמט ממנו, הנטל של קיום עולם התורה והישיבות.

עם ישראל מתייחד בתורתו. כדי לקיים את עולם התורה צריך לפתח את העתודה של תלמידי החכמים שישאו בנטל של הוראת התורה לציבור בשנים הבאות, כרבנים מחנכים ודיינים.

תלמידי הישיבה נושאים בנטל כפול, הם שותפים בתרומה לבטחון בצורה איכותית ומשמעותית ובו בזמן גם שותפים בתרומה לבנין עולם התורה. הם דוגמה מצויינת לכך שהדבר אפשרי, שניתן לשלב בין השנים מבלי לוותר על אחד מהם.אולם הם לא מרגישים שזהו נטל אלא זכות.

השבוע סיימו שבעה מתלמידי הישיבה קורס מכי"ם קרביים, אחד מהם סיים כחניך מצטיין, ועוד ארבעה סיימו קורס מפקדי טנקים. התלמידים, שסיימו הם כבר המחזור השישי של המסלול המיוחד ה"שש הסדר" לבני הישיבות, שהוקם בשנת תשס"ו, ובחודש הקרוב בע"ה יתגייס כבר המחזור השביעי. תלמידי הישיבה יצרו מסורת של הצטיינות. כחמישים אחוז של תלמידי ישיבת ההסדר במודיעין, משמשים כמפקדים קרביים מצטיינים, והם הוכחה לכך שאפשר להיות בחורי ישיבה הלומדים תורה בצורה איכותית ולהיות שותפים בנטל, ולשרת שרות איכותי ומשמעותי. גם תלמידי השלוחה של הישיבה באופקים שעומדת לקום בע"ה, אמורים לשרת במסלול הזה

 

 

צור קשר

אין לך חשבון עדיין? הרשמו עכשיו!

כניסה לחשבון