ישיבת מאיר הראל מודיעין - גרעין קהילתי וקריית חינוך ע"ש מאיר והראל ע"ר 580444826

לימוד תורה

תוכנית הסולם

המציאות סביבנו משתנית כל העת. אתה משתנים ומתעצמים האתגרים החינוכיים שעומדים בפנינו בגידול התלמידים ללימוד תורה ועבודת ד'. בשלושת העשורים האחרונים בהם אני שותף בתהליכי החינוך בעיקר במסגרת ישיבתית וגם במידת מה במכינות ובישיבות התיכוניות, אני מבחין בשינויים גדולים ומאתגרים. עולם החינוך הישיבתי חייב להיות קשוב לשינויים ולתת להם מענה. התעלמות מהם עלולה לגרום להחמצת המטרה.

לעולם הישיבות ולישיבות התיכוניות יש מטרה משותפת, להביא למיצוי את הבנין האישי של כל תלמיד, בראש ובראשונה בעולמו הרוחני והאמוני. על כן יש לראות את הבנין האישי של התלמיד בשני נדבכים שיש בהם רצף, בישיבה התיכונית ואח"כ בישיבה.

כאשר אנו מביטים על מכלול התלמידים, ולא מתמקדים בעשירון העליון, אנו רואים פער במעבר בין שני הנדבכים שמחובתנו לגשר עליו. הפער ניכר גם במודעות לחשיבות לימוד התורה וגם ביכולות ובכלים להשתלב בלימוד ישיבתי, למרות שהפוטנציאל האישי גבוה. בעיקר הפער בא לידי ביטוי בכך שלתלמידים קשה לראות את עצמם מתחייבים מראש למסלול רב שנתי – על דבר שהם לא מחוברים אליו באופן מובהק.

כתוצאה כך יש תלמידים רבים שיש להם פוטנציאל ואינם מגיעים כלל ללימוד ישיבתי ובכך הפוטנציאל מוחמץ. נדמה שהנסיונות שהיו עד כה, שגם אנחנו היינו שותפים להם, אינם מצליחים לשנות את המצב בצורה משמעותית.

לאחר מחשבה מרובה גיבשנו תוכנית ישיבתית חד שנתית שנועדה להיות סולם, שמגשר על הפערים. במהלך השנה התלמידים שישתתפו בתוכנית יקבלו בהדרגה כלים לבנין האישיות התורנית שלהם, יקבלו כלים לימודיים במכלול המקצועות של התורה, ויפתחו בפניהם האפשרויות השונות להמשך הדרך. בסוף התוכנית שבסוף השנה הם יקבלו החלטה לגבי ההמשך דרכם. האם להתגייס ישירות לצבא, או להצטרף לתכנית המיוחדת של הישיבה, או להמשיך עוד שנה שנתיים ולהתגייס.

התוכנית הזו תהיה במקביל לתוכנית הרגילה של הישיבה, חלק מהשיעורים באמונה ובתנ"ך יהיו משותפים לשתי התוכניות.

אנחנו מאמינים שהסולם שראשו מגיע השמימה – יביא את התלמידים לבחור בסוף השנה בהמשך עליה בסולם, העולה בית א-ל.

לרישום שבו"ש נא מלא את הטופס הבא:

captcha

 

תוכנית הסולם  רקע כללי  תכנית לה"ב  תכנית אפיקים

 

 

 

רוצים לדבר?

רוצים לברר?

רוצים לבקר?

אין לך חשבון עדיין? הרשמו עכשיו!

כניסה לחשבון