גרעין קהילתי וקריית חינוך ע"ש מאיר והראל ע"ר 580444826
להזמנת ספרו החדש של הרב אליעזר שנוולד "צבא וישיבה" מלא את הפרטים ולחץ "שלח"
הספר "צבא וישיבה" עוסק באחת הסוגיות המרכזיות של דורנו.
ספר זה הוא תוצר של מאות מפגשים, שיעורים ושיחות עם תלמידי שמיניות וישיבות הסדר, לפני גיוס ולאחריו. ואינספור דיונים עם מפקדים בצה"ל, בכירים וזוטרים, חכי"ם ואנשי ציבור מכל המגזרים, על הנחיצות והחשיבות של שילוב בין תורה לצבא ומסלול ישיבות ההסדר.
בשנים אלה גם זכינו בס"ד לקיים עשרות מפגשים עם רמי"ם ומחנכים בכיתות י"ב ולדון עימם על דרכים כיצד לקדם את הנושא  ולכוין את התלמידים.
כל אלה חידדו את הצורך לגבש סביב סוגיה זו משנה סדורה שבכתב.
הספר דן בסוגיה משתי זויות מבט משתלבות: מזוית מבט תורנית של ר"מ וראש ישיבה, ומזוית מבט בטחונית מקצועית של מפקד מבצעי בצבא; מהרמה הטקטית ועד הרמה האיסטרטגית. לשילוב בין שתי זויות המבט יש ערך מוסף, ליכולת לברר את הסוגיה.
מכלול הסוגיות של צבא וישיבה נמצאות במרכז עולמם של תלמידנו הבוגרים. החלטתם באשר לבחירת הדרך לשילוב בין שני תחומים אלה עתידה לקבוע גם את עתידם הרוחני גם בשאר תחומי החיים. אין זה סוד שקיימת מבוכה רבה בקרב התלמידים, ולה סיבות רבות. מתוך מעקב רב שנים אנו מסיקים שהמבוכה גורמת לתלמידים איכותיים להצביע ברגליים ולהתוות לעצמם דרכים שבסופו של יום לא יביאו אותם לשילוב מיטבי בין שני התחומים. מעבר להפסד האישי שלהם יש בכך הפסד לתורה ולעם ישראל שעלול למצוא את עצמו בעוד כעשור עם חוסר גדול של אנשי תורה וחינוך שמסוגלים לעמוד בחזית האתגרים החינוכיים והקהילתיים.

הרב אליעזר שנוולד ראש ישיבת ההסדר "מאיר הראל" במודיעין, מלמד בישיבות ובמכינות כשלושה עשורים והוציא מספר ספרים בתחומים שונים ביהדות. הרב הינו אל"מ (במיל') בחיל השריון, ושימש בתפקידים בכירים במילואים, כמ"פ וכמג"ד שריון באינתיפאדה, וכסמח"ט שריון ב"חומת מגן" בכיבוש שכם. כקצין אג"ם של גייס, וקצין אג"ם במפקדת פיקוד הצפון במלחמת לבנון השניה.
  •  

              גרעין קהילתי וקרית חינוך ע"ש מאיר והראל ע"ר 

    FacebookGoogle+TwitterYoutube